Hubnete do plavek? Zkuste to s proteiny

7
617

Každý rok si dáváte předsevzetí zhubnout do plavek, ale málokdy se dočkáte vytouženého výsledku. Kde je chyba?

Léto v plném proudu a vy se chystáte na dovolenou. S tím je spojena i příprava, nakupování a pro mnohé také snaha o zbavení se kil na poslední chvíli. To je však často marné. A pokud se vám to už povede, nikdy to nevydrží dlouho a za chvíli jsou pracně shozená kila zpět.

Problém je už v samotné myšlence – rychle a hodně. Pokud se pustíte do drastických diet a hladovění, výsledek se samozřejmě dostaví. Kila na váze půjdou dolů, má to však několik „ALE“! Při takovém hubnutí neztrácíte pouze tuk, ale také svalovou hmotu. Často konzumujte nevyváženou stravu a výsledkem je, že vám chybí důležité vitamíny, stejně jako nezbytné množství sacharidů a bílkovin. No a samozřejmě „jojo efekt“. Tento typ diet nemůžete držet dlouhodobě, a jakmile s nimi skončíte, můžete se vsadit, že kila poletí okamžitě nahoru.

Jak tedy na to? Můžete se poradit s výživovým poradcem, který vám sestaví jídelníček přímo na míru, včetně doporučeného množství jednotlivých porcí. Pokud budete vše poctivě dodržovat, výsledky se brzy dostaví.

proteinova-dieta - Hubnete do plavek? Zkuste to s proteiny

Oblíbenou dietou je dělená strava. Ta si našla spoustu zastánců a úspěšně pomáhá při hubnutí. Pomoci vám mohou také proteinové koktejly, které jsou ideální variantou, pokud ráno nestíháte snídat, nebo jako svačina do práce, místo koláčku z pekárny. Můžete vyzkoušet Breussovu dietu, kdy místo jídla pijete zeleninové šťávy.

Co vaše snahy často kazí je čas. Nemáte čas se ráno nasnídat, v práci nestíháte pořádný oběd, večer se jen něčím odbudete. Pak je ideální zvolit hubnoucí program, který se o to postará za vás. Krabičková dieta má čím dál víc věrných zákazníků, protože se o vše postarají a jídlo dovezou. Podobně je to s proteinovou dietou, kdy si můžete proteinové omelety, koktejly, tyčinky… vzít s sebou na cesty nebo do práce.

Důležité je hlavně vaše odhodlání. Pokud se rozhodnete změnit svou životosprávu, musíte se hlídat i po skončení diety a pamatovat na zlaté pravidlo – všeho s mírou. Pokud nesníte hned celou tabulku čokolády, nemusíte si odříkat prakticky nic.

5/5 - (2 votes)
Lucie Procházková
Vždycky jsem byla tou malou oplácanou holkou, kterou v hodinách tělocviku nikdo do svého týmu nechtěl. Na škole jsem začala experimentovat s řadou nesmyslných diet a až mnohem později jsem pochopila pravou podstavu hubnutí a zdravého stravování.

7 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here