Jak poznáte kvalitní kotvičník a jak dlouho ho užívat?

6
663
kotvičník

Možná jste už slyšeli o blahodárných účincích kotvičníku. A o tom, že prospívá mužům, ale i ženám. Jak ale vybrat takový kotvičník, který vám opravdu přinese to, co od něho čekáte? A jak dlouho byste měli kotvičník užívat, aby si na něj tělo nevypěstovalo rezistenci?

Kvalitní kotvičník poznáte podle složení

Při výběru kotvičníku je třeba se zaměřit na některé důležité prvky. Ty nejdůležitější z nich jsou saponiny a protodioscin. Ideální je kotvičník s celkovým obsahem saponinů 90 % nebo bulharský kotvičník s 60 % protodioscinu. To vypovídá o kvalitě produktu a také o jeho potenciální účinnosti. Pokud jde o užívání kotvičníku, je nejlepší začít pomalu a postupně zvyšovat množství, dokud nedosáhnete množství, které vám doporučí lékař nebo které vám vyhovuje. V závislosti na vašich potřebách a stavu to může trvat od jednoho měsíce až po 3 měsíce nebo déle. Jako vždy, před zahájením užívání jakéhokoli doplňku stravy se poraďte se svým lékařem.

Udělejte si pauzu

I v případě, že si kotvičník doma nepěstujete jako bylinky, a užíváte ho ve formě prášku vyrobeného ze sušené natě, je potřeba myslet na to, že se stále jedná o přírodní prostředek. Stejně jako u jiných bylinných čajů je vhodné si při užívání kotvičníku čas od času udělat přestávku. Jednou z možností je přerušit užívání kotvičníku po každých 2 měsících asi na 14 dní. Po roce užívání kotvičníku pak udělejte alespoň dvouměsíční přestávku. To pomůže vašemu tělu zvyknout si na účinky kotvičníku, a zároveň si nevytvořit rezistenci.

Kotvičník podpoří vaše snahy

Při správném užívání může kotvičník přinést mnoho výhod. Vždy byste však měli mít na paměti jeho možné vedlejší účinky a pamatovat, že je třeba jej užívat zodpovědně, abyste dosáhli požadovaných výsledků. S opatrností může být kotvičník vynikající podporou při řešení potíží s nedostatkem libida a úbytkem síly ve středním věku. Kotvičník je bezpečný a spolehlivý prostředek, jehož užíváním můžete své tělo podpořit a eliminovat tak nepříjemné dopady stárnutí. Kotvičník nejenže vyladí hormonální hladinu u mužů i u žen, dodá vám také chuť do života a energii do cvičení anebo pohybu jako takového. Díky tomu se budete moci radovat z nárůstu svalové hmoty a vaše tělo bude vypadat mladistvěji.

 

5/5 - (1 vote)
Lucie Procházková
Vždycky jsem byla tou malou oplácanou holkou, kterou v hodinách tělocviku nikdo do svého týmu nechtěl. Na škole jsem začala experimentovat s řadou nesmyslných diet a až mnohem později jsem pochopila pravou podstavu hubnutí a zdravého stravování.