Zlaté pravidla jak zhubnout a zůstat fit

9
798

Neustále se snažíte zhubnout a dosáhnout své vysněné postavy a stále marně? Prázdniny jsou sice už za námi, ale i nyní je dobrá doba začít. Nenechávejte to na příští rok.

Většina z nás se pro hubnutí rozhodne z nějakého aktuálního důvodu. Většinou v reakci na špatné svědomí z přibraných kil po Vánocích, nebo touze vypadat v létě v plavkách lépe. Jenže skutečně zhubnout a svou váhu si udržet, to vyžaduje víc než chvilkové zapálení. Pokud chcete dosáhnout své vysněné postavy a udržet si ji, musíte změnit svůj život. Už žádné „S dietou začnu až…“ nebo „Vždyť jsou Vánoce…“. Ne! Pokud chcete dosáhnout svého cíle, musíte tomu přizpůsobit svůj život a své stravovací návyky.

Zakažte si sladké

Je to stále omílané, ale zlaté pravidlo. Bez toho, abyste omezili sladkosti a podobné pochutiny jako brambůrky a fast food, se nikam neposunete. Nejlépe, pokud se tomuto typu jídel vyhnete úplně. Přinejmenším do doby, než dosáhnete svého cíle. Ani pak se však úplně nepouštějte z řetězu. Ani byste si nemuseli všimnout a snadno se ocitnete na své původní váze. Přitom, už jen tím, že ze svého jídelníčku vyškrtnete tato jídla, můžete sledovat, jak vaše váha jde pomaličku dolů. Samozřejmě to není vše, ale je to velký začátek.

obed-keto - Zlaté pravidla jak zhubnout a zůstat fit

Jezte zdravě a pravidelně

Naším největším protivníkem často bývá čas. Ráno sotva stíháme si dát kávu, v práci slupneme nějaký ten koblížek z obchodu, na oběd si zajdeme na meníčko nebo do kantýny, po práci zajdeme s přáteli do hospody na jedno a večer se něčím odbydeme. Snídaně je důležitým startem dne, který nastartuje náš metabolismus. Nemusí být nijak velká. Stačí ovesné vločky s ovocem nebo smoothie. Co se týče obědů, nemusí to být tak zlé. Stačí si vybrat z menu tu zdravější variantu a na večeři například salát. A nezapomínat na svačiny. Pokud vás trápí nedostatek času, můžete vyzkoušet některou z diet, které myslí na dnešní uspěchaný svět. Usnadnit dosažení cíle vám může keto dieta Ketomix která je složena z vysokého podílu proteinu a minimum sacharidů. Taky vám poskytne celý jídelníček a vy tak máte o starost méně. Na podobném principu fungují taky takzvané krabičkové diety. Můžete si nechat dovážet menu na celý den nebo jen obědové. I tak to může vaše hubnutí usnadnit.

Nezapomínejte na pohyb

Ačkoliv je správné stravování hlavním předpokladem pro úspěšné hubnutí, nezapomínejte na pohyb. Přebytečných kil se zbavíte rychleji, když si denně vyhradíte alespoň 15 minut na cvičení. Běžte si zaběhat, zaskákejte přes švihadlo nebo si zacvičte doma u televize podle online videí. Ať tak či onak, nastartuje vás to.

Vyhněte se alkoholu a choďte brzo spát

Ačkoliv každý máme na alkohol jinou reakci, obecně má alkohol vysokou energetickou hodnotu a znesnadňuje hubnutí. Občas asi neodoláte, ale nepřehánějte to. Když si řeknete, že jdete jen na jedno, dodržte to. Dále se vyhýbejte sladkým nápojům. Míchané drinky obsahují krom samotného alkoholu také další cukry, aby byly chutné a dobře se pily. Dejte si raději skleničku bílého vína, ale ani s tím to nepřehánějte a zbytečně neponocujte. Myslete na dostatek kvalitního spánku. Bez dostatečného spánku se výsledky budou dostavovat daleko hůř. Je to celkem jednoduché, ačkoliv často opomíjené. Ve spánku se vaše tělo regeneruje. Pokud nemáte dostatek spánku tělo je unavené a chybějící energii si kompenzuje větší chutí k jídlu a přijímáním většího množství energie. To pak samozřejmě celou vaši snahu sabotuje.

Je to běh na dlouho trať a bude to vyžadovat hodně vaší pevné vůle a snahu, ale pokud vytrváte, výsledky se brzy dostaví.

Je to běh na dlouho trať a bude to vyžadovat hodně vaší pevné vůle a snahu, ale pokud vytrváte, výsledky se brzy dostaví. A pokud stále tápete, přinášíme vám další tipy, které vás provedou problematikou hubnutí od A do Z.

3.5/5 - (2 votes)
Pavla Hájková
Postupem času skrze metody pokus omyl jsem přišla na to, že diety samy o sobě nefungují a nic neřeší. Jejich efekt je krátkodobý a velmi nejistý. Změna životního stylu, zahrnující dostatek pohybu a pestrost stravy, vás musí prostě bavit. A hlavně: Je to všechno ve vaší hlavě.

9 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here