O magazínu RádceVýživou.cz

Zajímá vás zdravý životní styl? Snažíte se zhubnout, ale nechcete držet nesmyslné diety a potýkat se s jo-jo efektem? Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, pak je tento magazín určen právě vám.

Jsme si vědomi toho, že podobných magazínů existuje nespočet, na druhou stranu si však troufáme tvrdit, že jsme jedni z mála, kteří spolupracují s výživovými poradci a fitness trenéry.

Právě proto vám můžeme podávat relevantní a nezkreslené informace o zdravém hubnutí, problematice cvičením, ale i dietních receptech, které pro vás osobně zkoušíme a vylepšujeme.

Kdo je součástí týmu RádceVýživou.cz?

Lucie-Procházková- - O magazínu RádceVýživou.czLucie Procházková (šéfredaktorka)

Že se jednou stanu fitness trenérkou a redaktorkou magazínu o zdravém životním stylu a stravování by mě ještě tak před pěti lety možná ani nenapadlo. Už na základní škole jsem byla terčem posměchu. Děti dokáží být kruté a nemilosrdné a to ke každému, kdo se nějakým způsobe odlišuje. Já měla tu smůlu, že jsem vyčnívala skrze svou váhu. Vtípky typu: „Lůča Kulička“ jsem byla nucena poslouchat prakticky denně.

Bohužel s váhou jsem bojovala také na střední škole, kde jsem k tomu všemu začala experimentovat s dietami. Směle můžu tvrdit, že jsem vyzkoušela vše od tukožroutských polévek, přes několikadenní půsty, až po jednostranné diety, při kterých člověk může konzumovat pouze jeden typ potravin.

Samozřejmě, že jsem poměrně rychle a bez námahy zhubla, jakmile jsem ale dietu opustila, kila byla zpátky i s dalším bonusem. A tak jsem více než tři roky bojovala s jojo-efekty, depresemi, kily navíc i extrémně nízkým sebevědomím.

Zlom nastal ve chvíli, kdy mi lékaři diagnostikovali celiakii a já musela začít uvažovat o tom, co vlastně jím a z čeho jednotlivá jídla připravuji. Ze dne na den jsem se rozloučila s fast foody i čínskými restauracemi. Jídlo jsem najednou nechápala jako nutnost, nýbrž jako krok k novému začátku.

Abych nemusela stále myslet na to, co můžu a co nesmím, začala jsem svou pozornost tříštit mezi sport. Jako drtivá většina holek v mém věku jsem propadla zumbě, od které jsem se průběžně „přestěhovala“ ke CrossFitu.

V současné době vedu semináře o zdravé výživě a dala jsem se na kariéru výživové poradkyně. Ve volných chvílích přispívám na RádceVýživou.cz a snažím se zbořit mýty o hubnutí, které řadě z nás znemožňují dosáhnout vysněné postavy.“