Ema (54): Pozor! Díky „hubnoucímu“ podvodu jsem přišla o iluze i peníze

10
520

Nedávno nám do redakce dorazil e-mail paní Emy, která se rozhodla podělit o svůj příběh, kterým by ráda varovala ostatní. Stejně jako spousta z nás už několik let bojovala s nějakými těmi kily navíc. Jak sama říká, do prvního těhotenství byla kost a kůže, potom ale začala jíst za dva a nabraných kil se ne a ne zbavit.

Porodila první dcerku a nahoře jí zůstalo zhruba deset kilogramů, které se jí držely jako klíšťata. Během života otěhotněla ještě dvakrát. Z personalistky, která původně vážila pětapadesát kilo, se podle jejích slov stala 85 kilová nešťastná žena s nadváhou. Když nemohla dopnout kalhoty, které si ve třetím těhotenství koupila, rozhodla se, že je nejvyšší čas začít se sebou něco dělat.

Pohyb jsem nesnášela

„Z duše jsem nesnášela jakékoli druhy pohybu. Nenáviděla jsem kolo, na kolečkových bruslích jsem stála naposledy před deseti lety. O cvičení jsem se nijak zvlášť nezajímala. Proto jsem vsadila na tu nejméně vhodnou formu hubnutí. Začala jsem hledat více či méně drastické diety. Přála jsem si zhubnout co nejrychleji a ideálně bez omezování anebo pohybu.

Narazila jsem na tukožroutskou polévku, která byla hitem někdy v devadesátých letech. Aktivně jsem se zajímala také o dietu podle Antónie Mačingové. Držela jsem dietu ovocnou, rýžovou i mléčnou. Žádná z nich ale nepřinesla očekávané výsledky. Vždy jsem pár kilogramů zhubla, po návratu k původní stravě jsem je ale nabrala zpátky i s nějakými těmi kily navíc.

kila-navic - Ema (54): Pozor! Díky „hubnoucímu“ podvodu jsem přišla o iluze i peníze

Deprese a zoufalost

Byla jsem zoufalá a propadala depresi. Se třemi dětmi jsem neměla čas na posilovnu a dodržovat nastavené jídelníčky mi začalo dělat problém. Když jsem zase jednou brouzdala po internetu, vyběhla na mě zajímavá reklama na hubnoucí prostředek, který slibovat dvacet kilogramů dole během čtrnácti dnů.

Zaručeně si říkáte, jak hrozně hloupá a naivní jsem byla. Zpětně to vidím stejně. Byla jsem ale zoufalá a pro svou vysněnou postavu, na kterou jsem byla převážnou část života zvyklá, jsem chtěla udělat cokoli. Řekla jsem si proto, že mě pár stovek nezabije a zázračný přípravek objednala.

Zázrak se nekonal

Trvalo to asi dva týdny, než mi ony pilulky dorazily. Měla jsem je brát pětkrát denně vždy před jídlem. Svědomitě jsem si dávkování hlídala, kila navíc se mě ale stále držela jako klíšťata. Naštěstí jsem mohla svůj stav konzultovat s výživovou poradkyní společnosti, která mi byla po objednávce přípravku doporučena.

Její slova zněly jasně – vzhledem k tomu, kolik vážím, bude potřeba zvýšit dávkování. Tohle rozhodnutí mě stálo další tři tisíce a kúru na měsíc. Tušíte správně, ani o měsíc později jsem se ale na svou vysněnou váhu nedostala. Ztratila jsem veškeré iluze i víru v „zázračné prostředky“. Společnost naštěstí garantovala vrácení celé částky v případě, že tabletky nebudou účinkovat.

Peníze nedorazily

Požádala jsem proto o vrácení peněz. Asi tušíte, jak to dopadlo. K dnešnímu dni jsme díky těmhle nepoctivcům a vlastní naivitě přišla zhruba o sedm tisíc korun a veškeré iluze. Společnost nekomunikuje a já nemám sílu ani prostředky na to, abych tuhle situaci dokázala řešit právní cestou. Prodejce přípravku má navíc sídlo v zahraničí, kde jsou na něj naše právní normy krátké.

Proto jsem se rozhodla sepsat následující příběh, který je zároveň varováním pro podobně hloupé a důvěřivé lidi, jako jsem já. Vysněnou postavu vám nezajistí drastické diety ani zázračné pilulky. Vždy to bude jen o vás – vaší snaze a chuti se sebou něco dělat.“

Máš podobnou zkušenost jako naše čtenářka? Dej nám vědět do diskuze pod článek.

5/5 - (1 vote)
Pavla Hájková
Postupem času skrze metody pokus omyl jsem přišla na to, že diety samy o sobě nefungují a nic neřeší. Jejich efekt je krátkodobý a velmi nejistý. Změna životního stylu, zahrnující dostatek pohybu a pestrost stravy, vás musí prostě bavit. A hlavně: Je to všechno ve vaší hlavě.

10 COMMENTS

  1. To by mě zajímalo, jaké IQ ta pipina má. Tipuju to něco kolem 0. Když je blbá jak tágo, dobře jí tak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here