Naučte se, jak zhubnout viscerální tuk jednou provždy

6
753
hubnutí

Tuk v oblasti břicha patří mezi největší bubáky. Nejen že má velký vliv na estetickou stránku postavy, navíc s sebou přináší i různé zdravotní komplikace. Proto stále více lidí řeší otázku, jak zhubnout viscerální tuk. A jde to vůbec? Ano! A nemusí to být až tak složité. Pojďme se podívat, jak se lze tohoto tuku zbavit. 

Může za to nadváha? 

Hromadění viscerálního – nitrobřišního tuku nemusí být nutně spojováno s nadváhou. Řada silnějších lidí může mít hodnotu vnitřního tuku lepší než lidé s normální hmotností. Podkožní tuk totiž na rozdíl od toho viscerálního není takovým problémem. Zdravotní problémy tedy spíše způsobuje tuk nitrobřišní. Zvlášť tedy zpozorněte, pokud netrpte nad váhou, ale máte „velké břicho“.

Co je viscerální tuk

Jedná se o tzv. „špatný tuk“ který se hromadí v břišní dutině a obklopuje orgány. Svým způsobem zde těmto orgánům poskytuje ochranu, ale ve zvýšeném množství působí potíže, jako jsou nemoci srdce, rakovina, mrtvice, diabetes nebo třeba obezita. Na první pohled se ale projevuje „jen“ zvětšeným obvodem břicha v pase. Je tedy zřejmé, že nadbytečného tuku je třeba se zbavit. Jak?

Zaměřte se na to, co jíte

Základem a také nejúčinnějším způsobem jak zhubnout viscerální tuk je úprava jídelníčku. Z hlediska živin se doporučuje zaměřit se na stravu, která je bohatá na kvalitní bílkoviny. Ty optimalizují metabolismus, navozují dlouhotrvající pocit sytosti a pomáhají tělu eliminovat tzv. jojo efekt, tady opětovné nabrání kil. Zvlášť dobře pak fungují právě na viscerální tuk. Lidé, kteří konzumují dostatek proteinů, mají výrazně méně tohoto tuku.

Které potraviny obsahují hodně bílkovin? Jsou to červené maso, ovčí a kravské sýry, drůbež, ryby, vejce, sója, luštěniny, semínka, zelenina, ořechy a podobně.

Pozor na cukry

Přidané cukry nabourávají metabolismus a játra pak přebytečnou fruktózu zbytečně mění na tuk. Ve spojitosti s viscerálním tukem tak vzniká i velké nebezpečí vyvolání nemoci jako je cukrovka a obezita. Cukrem jsou často obohaceny i různé nápoje. Nejen při redukci váhy je tak lepší pít nápoje neslazené, kvalitní čaje a samozřejmě běžnou neperlivou vodu.

Dopřejte si hodně vlákniny

Vláknina působí na trávicí trakt tak, že na sebe naváže vodu, vytvoří zde hustý gel, který přiměřeně zpomalí trávení a dopomůže lepšímu vstřebávání živin. Zároveň vzniká pocit sytosti, který nevyvolává hlad. Vlákninu obsahují ve velkém množství luštěniny, zelenina, ovesné vločky, sušené ovoce, ale i bulgur acelozrnné těstoviny.

Pohyb, který vyhovuje

Jídlo je rozhodně základ. Ale pokud chcete dosáhnout co nejúčinnějších výsledků, tak byste ještě měli vědět jak zhubnout viscerální tuk pohybem. Pravidelný pohyb je sám o sobě prevencí. Pro hubnutí nitrobřišního tuku se pak nejlépe hodí chůze, běh, plavání nebo třeba aerobik. Cviky jako sklapovačky, kliky či sedy lehy tento tuk odbourat nepomohou. Jedná se totiž o cviky posilovací – na břišní svaly. Mimo uvedeného ale výborně pomáhá i jízda na kole nebo bruslení. 

To vše patří k obecně oblíbeným formám pohybu, takže si v kombinaci s lepším jídelníčkem pro sebe to pravé určitě vyberete i vy a zanedlouho se budete těšit z viditelných výsledků.

Rate this post
Pavla Hájková
Postupem času skrze metody pokus omyl jsem přišla na to, že diety samy o sobě nefungují a nic neřeší. Jejich efekt je krátkodobý a velmi nejistý. Změna životního stylu, zahrnující dostatek pohybu a pestrost stravy, vás musí prostě bavit. A hlavně: Je to všechno ve vaší hlavě.