Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy a migrény?

2
158
žena s bolestí hlavy

S bolestí hlavy se setkal každičký člověk na světě. Někdy jsou muka krátkodobá, nějak je přetrpíme a vezmeme si tabletu od bolesti. Pokud se však jedná o migrénu, která se často opakuje, je nutné obtíž řešit.

Pokud si myslíte, že vychází bolest hlavy z mozku, jste na velkém omylu. Ve skutečnosti se jedná o podráždění nervů, a ty zasahují do mozkových cév v lebce. Utrpení tenzního charakteru vychází většinou z psychického strádání a únavy, ale migréna se může objevit už v pubertálním věku a pravidelně se opakuje.

Nevolnost, deprese a únava

Tenzní bol hlavy je velice častý. Mají ho na svědomí psychické vypětí, přepracování, stres, únava, nedostatek spánku a špatný pitný režim. Faktorů je skutečně mnoho, nicméně nejde o průběh, který by se nedal vydržet. Když přijdou silnější muka, stačí je zmírnit běžně dostupnými prášky na bolest hlavy. Pokud se obtíže opakují, je dobré se zamyslet nad aktuálním stylem života.

Migréna umí znepříjemnit život

Existuje mnoho vtipů na téma migréna, a přitom jde o nepříjemné a flustrující onemocnění. Migréna dá o sobě vědět velmi brzy, většinou však mezi 20. – 30. rokem člověka, a je doprovázena divnými záblesky a kruhy, dvojitým viděním, nevolností, zvracením i nesnášenlivostí na hluk či světlo. Při migréně je bolest paralyzovaná a jasně vytyčená, například na určitou část obličeje. Jestliže se ve vaší rodině „dědí“ migréna, je pravděpodobné, že se u vás ohlásí také. I v případě migrény se vyplatí dodržovat správnou životosprávu, vyhýbat se stresu, dostatečně spát, odpočívat a nepřehánět to s alkoholem

Zkuste magnetoterapii

Jakmile vám lékař potvrdí migrénu, může doporučit nejrůznější formy zmírnění. Klasický obklad na čelo je málo věrohodný a ani analgetiky se nemůžete cpát donekonečna. Účinným způsobem je magnetoterapie. Ptáte se, co je magnetoterapie? Jedná se o léty prověřenou metodu, která spočívá v působení magnetického pole s biotropními aspekty frekvence, intenzity, tvaru pulzů i gradientu na lidské tělo. Využívá se v lázních, léčebnách i ambulancích.

Rate this post
Pavla Hájková
Postupem času skrze metody pokus omyl jsem přišla na to, že diety samy o sobě nefungují a nic neřeší. Jejich efekt je krátkodobý a velmi nejistý. Změna životního stylu, zahrnující dostatek pohybu a pestrost stravy, vás musí prostě bavit. A hlavně: Je to všechno ve vaší hlavě.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here