Medvědí česnek zatočí a depresí i zaneseným organismem

7
610
Medvědí česnek

Medvědímu česneku se ne nadarmo přezdívá nejsilnější jarní bylinka. Jeho sezóna je právě nyní v plném proudu. Lesy a zahrady se proměnily v útočiště sběračů, kteří touží přinést si alespoň trochu zázračného léku do svých příbytků.

„Medvědí česnek obsahuje spoustu cenných látek, které nám pomohou s celou řadou zdravotních neduhů.“

Česnek medvědí, stejně jako ostatní druhy česneků (Allium), obsahuje silice se sirnými sloučeninami. Tyto silice působí na lidské tělo v mnoha směrech. Důležitá účinná látka, kterou v sobě medvědí česnek ukrývá, je allicin.

Ten se společně s nezaměnitelnou česnekovou vůní ovšem uvolňuje až po porušení listů. Allicin pomůže při chřipce, nachlazení, při respiračních problémech, angínách, průjmech, mírní tuberkulózu, potírá stafylokoky a streptokoky a zabíjí prvoky trichomony. Zvládá toho ovšem mnohem více. Tady je dvanáct důvodů, proč byste ho měli zařadit do svého jídelníčku.

medvedi-cesnek-1 - Medvědí česnek zatočí a depresí i zaneseným organismem

Přírodní antibiotikum

Medvědí česnek je silným přírodním antibiotikem. Pokud v těle řádí infekce, jeho pravidelná konzumace si s ní poradí dřív než obvykle dostupné léky.

Močopudné a projímavé účinky

Bylinka se vyznačuje svými močopudnými a projímavými účinky. Je navíc antibakteriální a bojuje také s nejrůznějšími druhy plísní.

Bojuje s vysokým tlakem

Pokud vás trápí vysoký krevní tlak, zařaďte do svého jídelníčku medvědí česnek. Ten totiž reguluje krevní tlak a dokáže ho dost dobře snižovat.

Přírodní antidepresivum

Potýkáte se se špatnou náladou, trápí vás deprese, jste podráždění anebo bez elánu a chuti do života? Zapomeňte na lékárenská antidepresiva a naordinujte si medvědí česnek. Ten totiž zklidňuje nervový systém a působí jako přírodní antidepresivum.

K léčbě mykóz

Medvědí česnek se dále využívá při léčbě mykóz, dokáže zničit zlatého stafylokoka i nežádoucí střevní bakterie i parazity.

Čistička z přírody

Česnek medvědí také čistí krev, čímž zároveň brání procesu kornatění tepen. Dokáže tak snížit riziko infarktu anebo mozkové mrtvice.

Bojuje s rakovinou

Některé zdroje dokonce tvrdí, že dokáže zastavit rakovinotvorné bujení a působí preventivně před vznikem a rozvojem rakoviny.

Detoxikační prostředek

Tato zázračná jarní bylinka je také přirozeným „čističem“ ledvin a močového ústrojí. Pokud vás trápí močové kameny anebo časté záněty močového ústrojí, vsaďte na medvědí česnek.

Bojuje s nemocemi vyššího věku

V medvědím česneku jsou křemičité sloučeniny a další stopové prvky (mezi nimi i JÓD), které brání nemocem vyššího věku, jako je vápenatění cévních stěn.

Trojnásobná doporučená denní dávka „céčka“

Česnek medvědí obsahuje sirné sloučeniny a kyselinu L-askorbovou, a proto má velmi vysoký obsah vitaminu C. 100 g této rostliny poskytne až 150 mg vitaminu C, což je více než trojnásobná denní doporučená dávka.

Ničí opary a podporuje hojení ran

Medvědí česnek také předchází vzniku oparů a podporuje hojení ran. Díky vitamínu C, o kterém jsme hovořili výše, pomáhá likvidovat kandidu a chránit nás tak před celou řadu nepříjemných jevů, které jdou ruku v ruce s kvasinkovou infekcí.

Jarní omlazovací kúra

Česnek medvědí má v podstatě všechny vlastnosti našeho česneku, je ale mnohem léčivější. Proto je zvláště vhodný pro jarní omlazovací kúry, kúry na odstranění škodlivých látek a léčí i chronické choroby kůže.

Všeho s mírou!

Medvědí česnek se nedoporučuje konzumovat lidem, kteří trpí alergií na některou z jeho složek. Dále by jej neměli konzumovat lidé s citlivým žaludkem, potažmo celým zažíváním. Nadměrné užívání medvědího česneku v lepším případě vyvolává jen průjem a nadýmání, v horším pak i záněty ledvin.

5/5 - (1 vote)
Pavla Hájková
Postupem času skrze metody pokus omyl jsem přišla na to, že diety samy o sobě nefungují a nic neřeší. Jejich efekt je krátkodobý a velmi nejistý. Změna životního stylu, zahrnující dostatek pohybu a pestrost stravy, vás musí prostě bavit. A hlavně: Je to všechno ve vaší hlavě.

7 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here