Recenze redaktorek: Jak jsme v redakci zkoušeli KetoFit dietu

2
777

O ketogenní dietě toho bylo psáno hodně. Protože jsme se v redakci zhrozily přebytečných kil nabraných během dlouhé zimy, rozhodly jsme se dietu na vlastní kůži vyzkoušet. Protože už máme s několika podobnými dietami zkušenosti, počítaly jsme s tím, že cesta za vysněnou postavou bude náročná, na jejím konci se ale snad konečně dočkáme parádních výsledků a oblečeme kalhoty, které jsme musely z čistě pragmatických důvodů odložit do hlubin skříně.

Zvolily jsme produkt KetoFit a jeho redukční plán OPTIMAL, který obsahuje 154 jídel a v rámci dvou fází je dosaženo ideální váhy. První fází je fáze hubnoucí, ta druhá stabilizační. Začaly jsme v polovině února a na konci března jsme mohly dát do kupy tenhle článek. Ale nepředbíhejme a pojďme na to pěkně popořádku.

5 chutných jídel denně

Od KetoFitu jsme čekaly mnohé, ani ve snu by nás ale nenapadlo, jak chutná jednotlivá jídla doopravdy jsou. Každý den jsme jich mohly zkonzumovat pět v libovolné kombinaci (netýká se chuťovek). Člověk si může sám dle své vlastní vůle a odhodlání zvolit, zda den stráví jenom na koktejlech anebo si dopřeje i omeletu, chutnou kaši, polévku anebo tyčinku. Všechna jídla totiž mají stejný účinek a člověk si tak může vybrat kombinaci, která mu bude nejvíce vyhovovat.

KetoFit není jen o předpřipravených jídlech

Další výhodou této ketogenní diety je skutečnost, že k vybraným chodům si můžete dopřát KetoFit čokoládu, FitKao (obdoba klasického kakaa) nebo křupavé chlebíčkové krekry. Kromě toho můžete denně zkonzumovat až 500 gramů povolené zeleniny v syrovém anebo vařeném stavu, což rozhodně prospěje vaší morálce a silné vůli. Mozek (a že veškeré hubnutí je právě v hlavě), bude podvědomě vědět, že není odkázán jen na vybraná jídla, ale může i beztrestně zhřešit nějakou tou sladkou chuťovkou nebo si dopřát hromadu zeleniny.

Po dvou týdnech přišla čtyřtýdenní stabilizační fáze

Během několika mála dnů šla kila prokazatelně dolů. Za první týden jsme měly dole obě svorně 3 kilogramy, byť tušíme, že větší část z nich byla voda. Druhý týden se ale hubnutí rozjelo naplno a my z váhy na konci 14 denního hubnoucího procesu odmazaly celkově pět kilogramů, což nám přijde na pouhých čtrnáct dnů jako super výsledek. Moc dobře jsme ale věděly, že v žádném případě nemáme vyhráno a pokud teď cestu za vysněnou váhou a postavou přerušíme, kila budou nahoře stejně rychle, jako jsme je daly dolů. Proto jsme nemohly podcenit ani další čtyřtýdenní fázi – tentokrát tu stabilizační.

Do jídelníčku zařazujeme bílkovinová jídla

Ve stabilizační fázi jsme opět musely konzumovat pět jídel denně. Přičemž 3 z toho byla jídla KetoFit, dvě jídla byla čistě bílkovinová. Čeho jsme se v redakci bály nejvíce, byl vlčí hlad. Ten jsme ale naštěstí nepociťovaly. Jedly jsme totiž každé tři hodiny. Zpočátku jsme si příliš nevěděly rady s bílkovými jídly, naštěstí jsme je našly na webu KetoFit ve speciální sekci. Na co nesmíme zapomenout, to byl dostatečný pitný režim. Dosud jsme byly zvyklé vypít zhruba 1,5 až 2 litry neslazené perlivé či neperlivé vody denně. Během diety jsme musely příjem tekutin navýšit o další litr, což rozhodně ocenily zejména naše ledviny.

Po dvou měsících hlásíme úspěch

Společně s kolegyní jsme se propracovaly až ke zdárnému konci. Po šesti týdnech byl úbytek váhy markantní. U obou se ale o nějaké to kilo lišil. Výsledný efekt je totiž vždy závislý na tom, jaká je vaše původní váha a jak se vám daří během diety nehřešit. U nás ale očekávání splnilo účel a my můžeme svorně ketogenní dietu KetoFit doporučit našim čtenářům. A to vezměte jed na to, že nedoporučujeme jen tak něco J

Za redakci RádceVýživou.cz Pavla a Lucka.

5/5 - (3 votes)
Pavla Hájková
Postupem času skrze metody pokus omyl jsem přišla na to, že diety samy o sobě nefungují a nic neřeší. Jejich efekt je krátkodobý a velmi nejistý. Změna životního stylu, zahrnující dostatek pohybu a pestrost stravy, vás musí prostě bavit. A hlavně: Je to všechno ve vaší hlavě.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here