SNAKE dieta: Za čtyři dny o 10 kilo méně. Raději ji ale nezkoušejte

3
801

Léto se už pomalu chýlí ke svému konci. Pro některé z nás je ale právě tohle období příslibem pozdní letní dovolené. Že se vám to za chvilku blíží a vy stále nemáte vysněnou postavu do plavek? Máme pro vás jeden dietní fígl. Z dlouhodobého hlediska ale nejde o opatření, kterého byste se měli držet. Pokud přeci jen chcete na poslední chvíli ještě nějaké to kilo shodit, vyzkoušejte SNAKE dietu.

SNAKE dieta je krátkodobým dietním opatřením, které upotřebíte, když chcete zhubnout do plavek nebo plesových šatů.

Jak takhle „dieta“ funguje, pro koho je vhodná a kdo by se jí měl naopak vyhnout? To bude součástí dnešního článku. Hned zkraje ale připojíme varování – tohle redukční opatření nemá nic společného s klasickou dietou a z hlediska dlouhodobého držení je naprosto nevhodné. Vyvarovat by se ho navíc měli nemocní lidé, těhotné nebo kojící ženy.

Co si představit pod pojmem „Snake dieta“?

Jak už název tohoto dietního opatření napovídá, dieta má mnoho společného s hady. A co konkrétně? Jde o jejich způsob stravování. Hadi zkonzumují obrovské množství potravy a pak několik dlouhých dnů tráví a nic dalšího už nepřijímají. A na stejných principech funguje SNAKE dieta. Zdá se vám tohle opatření příliš razantní? A to nejhorší teprve přijde.

Základem pozdějšího úspěchu je SNAKE šťáva

Abyste tělo detoxikovali a zbavili nežádoucích odpadních látek, zároveň také připravili na budoucí dietní opatření, je potřeba 48 hodin před začátkem diety popíjet SNAKE šťávu. Ta se skládá pouze z vody, chloridu draselného a mořské soli. Podle jistého Colina Robinsona, který dietu představil světu, je popíjení SNAKE šťávy naprosto nezbytné. Tělo se zbaví závislosti na cukrech a tucích a žádaným způsobem se pročistí. Pokud se vám bude chtít zvracet anebo vás budou trápit průjmy, je to údajně naprosto normální.

rybi-file-s-bramborem - SNAKE dieta: Za čtyři dny o 10 kilo méně. Raději ji ale nezkoušejteDruhá fáze SNAKE diety

Druhou fází SNAKE diety je založená na přejídání. V horizontu 24 hodin můžete sníst jedno velké jídlo. Zkonzumovat byste měli maximum toho, co vám žaludek dovolí. Možná vám bude těžko, ale účinek se dostaví. Co se týče jídel, konzumovat byste měli ta nízkosacharidová, která budou obsahovat maximum bílkovin. Ideální je kuřecí nebo krůtí maso, ryby, spousta zeleniny a luštěniny. Vařit je můžete v páře, ve vodě, připravovat v troubě nebo na grilu. Vyhněte se ale smaženým pokrmům a vepřovému nebo hovězímu masu.

SNAKE dieta není pro každého

Odborníci a výživoví specialisté ale před touto dietou varují a poukazují na riziko jojo efektu. Z krátkodobého hlediska může jít o žádané pročištění a detoxikaci, z dlouhodobého hlediska je ale dieta naprosto nevhodná. Vyvarovat by se jí měli nemocní lidé nebo osoby se sníženou imunitou, cukrovkáři a těhotné nebo kojící ženy. Dieta slibuje váhový úbytek až 10 kilogramů za čtyři dny. U každého jedince je však úbytek individuální. Navíc ideální je taková dieta, u které zhubnete půl kilogramu až kilogram týdně.

5/5 - (1 vote)
Lucie Procházková
Vždycky jsem byla tou malou oplácanou holkou, kterou v hodinách tělocviku nikdo do svého týmu nechtěl. Na škole jsem začala experimentovat s řadou nesmyslných diet a až mnohem později jsem pochopila pravou podstavu hubnutí a zdravého stravování.

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here