Superfood aneb super potraviny, které byste měli znát

2
342

V posledních letech se skloňuje pojem superfood. Co si pod tím představit? Jedná se o potraviny, jež jsou zdraví prospěšné a obsahují nespočet cenných složek, jako jsou vitamíny a minerální látky.

Žít zdravě je trendy

Moderní doba je uspěchaná, a proto hledají lidé oporu a energii v přírodních zdrojích. Jedním z nich jsou super potraviny. Jedná se o všechny zdraví blahodárné látky, které obsahuje například acai, mladý ječmen, spirulina, kurkuma, borůvky, chlorella a stovky dalších. Výživově nabitá pochutina musí být plná vitamínů, vlákniny, antioxidantů, minerálů a rostlinných živin.

Podle vědeckých studií

Je pravda, že neexistuje zcela přesný počet super potravin a každá z nich se pyšní jinými přednostmi. Z českých domén lze jmenovat červenou řepu, borůvky a ostružiny, slunečnicová semínka, luštěniny. Velké množství antioxidantů a vitamínů obsahuje exotické ovoce, ale také řasy, kustovnice čínská, quinoa, ořechy, semínka a nepražené kakaové boby.

Listová zelenina a bobule

Milovníci kapusty, tuřínu a špenátu mají vykročeno správným směrem, protože jsou v těchto zeleninách živiny, vláknina, kyselina listová, vápník, železo, hořčík i vitamín C. Někteří lidé věří, že je možné díky jejich pravidelné konzumaci předejít určitým druhům rakoviny a infarktu, mysl je jasná. V letních dnech stačí zavítat do lesa anebo na zahrádku, kde rostou jahody, maliny, borůvky, brusinky i ostružiny. Rovněž pití zeleného čaje přináší tělu úlevu, je to neocenitelný zdroj antioxidantů. Staletími používaný česnek má také něco do sebe. Je v něm obsažena dlouhá řada vitamínů a vlákniny. Dokáže snížit cholesterol a podporovat imunitu.

Pokud chcete vyzkoušet exotické druhy super potravin, zavítejte do obchodů zdravé výživy, kde si koupíte chia semínka, mladý ječmen, spirulinu, konopný protein či kakaovou drť.

Rate this post
Lucie Procházková
Vždycky jsem byla tou malou oplácanou holkou, kterou v hodinách tělocviku nikdo do svého týmu nechtěl. Na škole jsem začala experimentovat s řadou nesmyslných diet a až mnohem později jsem pochopila pravou podstavu hubnutí a zdravého stravování.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here