Tukožroutská dieta slibuje úbytek 5 kilo za týden. Ve svém vlastním zájmu ji ale nezkoušejte!

1
4495

Se sebezapřením se pozorujete v zrcadle a kontrolujete škody, které na vašem těle napáchalo přejídání, nedostatek pohybu a slabá vůle. Tamhle jeden faldík, tady druhý. Na svetry v horkém letním počasí můžeme rovnou zapomenout. Co když ale zanedlouho cestujete na dovolenou a potřebujete „shodit do plavek“ nějaký ten kilogram?

„Zázračná dieta, díky které zhubnete 5 kilo týdně!“ ANI TO NEZKOUŠEJTE!

Pak pravděpodobně začnete pátrat po různých „osvědčených“ a extra rychlých dietách. Mezi nimi pravděpodobně narazíte také na tukožroutskou dietu, která slibuje týdenní úbytek až 5 kilo! Opravdu jde o takový malý zázrak, a proč byste se jí měli vyvarovat? Jaká je ideální dieta při průjmu? Odpovědi na tyto a spousty dalších otázek jsou součástí následujících řádků.

Tukožroutská polévka patří mezi dietní stálice

První zmínky o tukožroutské dietě, která spočívá v týdenní konzumaci tukožroutské polévky rozhodně nejsou hudbou budoucnosti. Jde o poměrně známou metodu, kterou už aplikovaly polevka - Tukožroutská dieta slibuje úbytek 5 kilo za týden. Ve svém vlastním zájmu ji ale nezkoušejte!naše maminky a v mnohých případech i babičky. Lákavá vidina snížení hmotnosti o čtyři nebo pět kilo je zkrátka neodolatelná.  Nutno podotknout, že i zde jde o jednostrannou dietu, jejíž základ tvoří převážně zeleninová polévka. Pokud vařené zelenině příliš neholdujete, budete pravděpodobně zklamaní.

Z čeho uvařit tukožroutskou polévku?

Na týdenní množství tukožroutské polévky potřebujete:

 • 6 velkých cibulí,
 • 4-5 rajčat,
 • 2 velké zelené papriky,
 • 1 svazek dužinaté celerové natě,
 • 1 hlávka zelí,
 • 1 zeleninový bujon v kostce (můžete nahradit čerstvě uvařeným zeleninovým vývarem),
 • čerstvé bylinky

Jak tukožroutskou polévku připravit?

 1. Veškerou zeleninu očistěte a nakrájejte na kostičky
 2. Kromě rajčat dejte zeleninu na deset minut zprudka vařit.
 3. Poté oheň ztlumte a vařte do změknutí.
 4. Rajčata v misce rozmačkejte a přidejte ke směsi zeleniny.
 5. Duste na mírném ohni pod pokličkou asi 20 minut.
 6. Polévku můžete dochutit solí, pepřem a bylinkami.

Kolik tukožroutské polévky můžete denně zkonzumovat?

 1. den: Jakékoli množství polévky + 1 kg ovoce.
 2. den: Jakékoli množství polévky + 1,5 kg zeleniny.
 3. den: Libovolné množství polévky a libovolné množství ovoce a zeleniny. Mezi porcí ovoce a zeleniny dodržujte 2 hodiny odstup.
 4. den: Libovolné množství polévky a3 banány + 1-2 litry odtučněného mléka.
 5. den: Alespoň dvě porce tukožroutské polévky a 300 g vařeného hovězího nebo kuřecího masa + 6 čerstvých rajčat
 6. den: Dvě porce polévky a hovězí nebo kuřecí maso připravované bez tuku s čerstvou zeleninou.
 7. den: Alespoň jedna porce polévky a suchá rýže + syrová zelenina.
Upozornění
Během tukožroutské diety nezapomeňte dodržovat pitný režim!

Kila dole, ale za jakou cenu?

Na závěr musíme zmínit, že pokud v dietě setrváte, za týden můžete skutečně přijít o 4 až 5 kilogramů. Bohužel vás musíme zklamat – ztracené kilogramy budou pouze vaše svaly a voda. Jakmile začnete znovu normálně jíst, kila budou zpátky a jo-jo efekt na sebe nenechá dlouho čekat. Proto je dobré zvážit, zda vám týdenní „zeleninové martyrium“ za případné komplikace a nepříjemné následky stojí.

Ideální také je, pokud se budete k zažitému jídelníčku vracet jen velmi pozvolna a zároveň budete kontrolovat, jak na tyto změny reaguje vaše tělo. Protože jde o velmi jednostranně zaměřenou dietu, je dobré si v lékárně koupit lactobacily pro vyživení střevní mikroflóry, a z dalších doplňků Omega 3-6 mastné kyseliny.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tukožroutskou polévkou? Vyzkoušeli jste ji někdy a zachutnala vám? Dejte nám vědět v diskuzi pod tímto článkem nebo napište na náš facebook.

3.8/5 - (6 votes)
Pavla Hájková
Postupem času skrze metody pokus omyl jsem přišla na to, že diety samy o sobě nefungují a nic neřeší. Jejich efekt je krátkodobý a velmi nejistý. Změna životního stylu, zahrnující dostatek pohybu a pestrost stravy, vás musí prostě bavit. A hlavně: Je to všechno ve vaší hlavě.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here