Není nad čerstvě upečený chléb. Jeho vůni, jeho chuť. A přiznejte se, kdo z vás se občas s radostí nezakousne do ještě teplého, čerstvě upečeného chleba?
Chléb pšeničný, žitný, vícezrnný,… je jich celá řada a každému chutná něco jiného. Ale všichni máme jedno společné. Máme rádi chléb čerstvý a chutný. Kdo má šikovné ruce a je alespoň trochu obratný v kuchyni, dokáže si takový kvalitní chléb upéci i doma. Bohužel, ne každý má potřebné nadání nebo dostatek času, aby se mohl věnovat domácímu pečení. V dnešním uspěchaném světě si raději na cestě z práce skočíme do místního supermarketu a koupíme pár kousků pečiva z velkovýroby tam.
To však zpravidla nebývá ani to nejchutnější, ani to nekvalitnější. Pokud si nemůžete doma upéci svůj vlastní chléb, vyzkoušejte některou z regionálních pekáren, které si zakládají na kvalitních surovinách a pečlivé práci. Nestíháte mezi prací a rodinou ještě objíždět místí pekárny? Nevadí. Mnoho z těchto pekáren nabízí také rozvoz pečiva.
Tajemství kvalitního pečiva je v pečlivě vybraných surovinách, správném postupu a zkušenostech. Základem každého chleba je pšeničná a žitná mouka, kmín, sůl a především žitný kvásek. Výsledkem je lahodné pečivo, které se vám rozplývá na jazyku a netíží v žaludku. Obzvlášť vypečené a křupavé pečivo nabízí také Pekařství Koutných s.r.o., které je ve svém okolí vyhlášené. Pekařství nabízí prodej pečiva, které můžete přijet ochutnat a sami posoudit rozdíl mezi tímto a „obyčejným“ výrobkem. Ale pozor, může se stát, že vám zachutná natolik, že už nebudete chtít nikdy jiné.
Pár tipů na závěr:
Aby pečivo zůstalo déle čerstvé, uchovávejte jej při pokojové teplotě. Nejlépe 20 – 25 °C. Nenechávejte chléb na vzduchu, aby se nevysušil, ani na světle, snižuje se tak obsah vitamínů. Raději ho zabalte do čisté utěrky.