12 nejlepších triků pro snadné hubnutí, které musíte ještě letos vyzkoušet

4
2629

Připravili jsme pro vás výčet těch nejúčinnějších pravidel, o kterých jste možná doposud neměli sebemenší tušení. Pokud potřebujete na poslední chvíli zhubnout do plavek anebo nastartovat zdravé hubnutí, držte se následujících rad a tipů.

„Tipy, o kterých jste doposud neslyšeli“

Možná vám některé z níže uvedených tipů přijdou jako naprosto nesmyslné. Na druhou stranu se ne náhodou říká, že kdo nic nezkusí, nic nemá. Spoustu rad jsme osobně odzkoušeli v naší redakci. Tak co, jdete do toho s námi?

Trik č. 1: Pijte před jídlem

Důležitost pitného režimu asi nemusíme nijak zvláště zdůrazňovat. Pokud toho ale chcete u oběda či večeře sníst méně, dopřejte si velkou sklenici vody s citronem před každým jídlem. Voda vám na chvíli zaplní žaludek a vy toho během jídla pozřete méně.voda-s-citronem-1 - 12 nejlepších triků pro snadné hubnutí, které musíte ještě letos vyzkoušet

Trik č. 2: Jezte často, ale málo

Rozdělte si jídla na 5 až 7 malých porcí a sázejte na pravidelnost. Vycvičíte si tělo, které bude zvyklé na to, že v určitou hodinu opět dostane přísun jídla a nebude přijaté potraviny ukládat ve formě tukových zásob „na horší časy“.

Trik č. 3: Dopřejte si teplou vodu s citronem

O vodě s citronem toho bylo napsáno již mnoho. Její pití na lačno má nastartovat naše zažívání a zpomalený metabolismus. Pozor však na to, aby byla voda teplá.

Náš tip: Víte, proč se vám nedaří zhubnout? Může za to tepová frekvence!

Trik č. 4. Kořeňte

Ochuťte oblíbená jídla kari, kurkumou a chilli. Jsou to skvělé antioxidanty a spalovače, které rozhýbou váš metabolismus a usnadní hubnutí.pálive - 12 nejlepších triků pro snadné hubnutí, které musíte ještě letos vyzkoušet

Trik č. 5: Detoxikujte

Pokud potřebujete nastartovat proces hubnutí, začněte ho detoxikací. Vyzkoušet můžete třeba rýžovou detoxikaci nebo očistní pití zeleninových a ovocných šťáv. Kontrolujte své tělo a kůru podstupujte ideálně dvakrát ročně (na jaře a na podzim). Její délka by ale neměla činit víc než 10 dnů.

Trik č. 6. Pozor na to, co jíte

Jestliže plánujete zhubnout nějaké to kilo, cpát se smaženýma hranolkama a sýrem asi nebude to pravé ořechové. Když jsme ale zmínili, že byste si měli dát pozor na to, co konzumujete, mysleli jsme to tak, že byste nad jídlem měli přemýšlet a plně se mu věnovat. Pokud u jídla čtete noviny a časopisy nebo večeříte u televize, sníte toho mnohem víc.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout břicho: Potraviny, které zařadit i vynechat a pár nejúčinnějších cviků

Trik č. 7: Pastou proti hladu

Víte, že peprmintová chuť a vůně zahání pocity hladu? Pokud vás tedy honí mlsná, vyčistěte si zuby oblíbenou pastou a nezapomínejte pravidelně žvýkat žvýkačky bez cukru (mimochodem i během žvýkání spalujete kalorie J ).peppermint-máta - 12 nejlepších triků pro snadné hubnutí, které musíte ještě letos vyzkoušet

Trik č. 8: Spěte v chladu

Čím nižší teplota, tím více tělo donutíte spalovat přijaté kalorie. Večer proto doma vyvětrejte na 18 stupňů a zakažte si teplé ponožky nebo termoprádlo.

Trik č. 9. Dopřejte si kávu a matchu

Káva obsahuje kofein a nastartuje váš metabolismus, zelený čaj matcha obsahuje mnohonásobně víc antioxidantů a spalovačů tuku, než klasický zelený čaj. Dopřejte si tyto nápoje pravidelně a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Přečtěte si také: Bezlepková dieta zbaví tuku v oblasti bříška a pročistí organismus

Trik č. 10: Vsaďte na ocet

Ocet zvyšuje zasycení žaludku. Jako přílohu k masu tak volte nakládanou zeleninu nebo sterilované okurky v láku. Jen pozor na obsah cukru, který nálev obsahuje. Ideální proto je, pokud si budete zavařované pochutiny připravovat vy sami přímo doma.

Trik č. 11. Pochutnejte si na jablcích

Jablka obsahují na 200 aktivních látek, vitamínů a minerálů, proto jsou skvělým spalovačem kalorií a ještě dokáží zahnat pocit hladu i chuť na sladké.jablka - 12 nejlepších triků pro snadné hubnutí, které musíte ještě letos vyzkoušet

Trik č. 12: Naordinujte si dostatek spánku

Jak praví jedno známé lidové (a notně upravené) lidové pořekadlo: „Ranní ptáče, dál doskáče, více toho sežere a dřív umře.“ Zůstávejte proto v posteli tak dlouho, jak to jenom bude možné. Málokdo totiž ví, že v hubnutí a formování postavy hraje velkou roli i počet hodin strávených v posteli a kvalita spánku.

5/5 - (2 votes)
Lucie Procházková
Vždycky jsem byla tou malou oplácanou holkou, kterou v hodinách tělocviku nikdo do svého týmu nechtěl. Na škole jsem začala experimentovat s řadou nesmyslných diet a až mnohem později jsem pochopila pravou podstavu hubnutí a zdravého stravování.